Covid-19 Tedbirleri

Yatlarimizda tedbirler

Yaşanılan bu süreçte allenizle veya yakın arkadaşlarınızla en güvenli ve konforlu tatil seçeneği, bir yelkenli ile denizlere "COVID-19 şartlarında yelken açmak" için hazırlıklarımıza şimdiden başladık.  Doğru ekipmana sahip steril bir yelkeni' tekne, açık denizde tatil için neredeyse tehlikesiz bir seçenek olduğundan, bir yat kiralamada "COVID-19 ile yaşam" ın nasıl olması gerektiği konusunda bir konsept geliştirdik.

-Misafirlerimize mümkün olan en iyi bağımsızlığı sağlamak için yatlarımızı "kendi kendine yetecek" şekilde donattık.

-Yatlardaki personelimiz covid-19'a karsi gerekli bilgilendirmeler ve egitimleri uzman bir kisi  tarafindan bilgilendirilmis ve egitimleri tamamlanmistir.

-Yatlarimiza gelen misafirimizin eğer maskesi yoksa maske temin edilecek. Misafirin yata girişinde ateşi ölçülecektir.

-Yat içindeki çeşitli noktalara virüse karşı uyarıcı tabelalar eklenmistir.Ulaşılabilirliği kolaylaştırmak için yat in çeşitli yerlerine dezenfektanlar asılmistir.

-Genel temizlik su ve deterjanla yapılacaktir.

-Kabinler ve diğer kapalı alanlardaki camlar açık olacak ve temizlikleri gunluk 2 defa yapilacaktir

-Özellikle eller ile sık dokunulan yüzeyler, kapı kolları, bataryalar, t ırabzanlar, sık dokunulan düğmeler, krom aksamlari gunde 2 defa temizlecek

-Yatin temizliği için su ve deterjan ile temizlik yapıldıktan sonra uygun dozda çamaşır suyu veya klor tablet kullanılacak.

- Bardak ve tabak gibi ortak kullanılan eşyalar her kullanım sonrasında su ve deterjanla yıkanacak ve kullanımına kadar temiz bir ortamda saklanacak.

- Misafirin kullandığı nevresim, çarşaf, havlu gibi tekstil ürünleri katlanarak hijyenik posetler icinde gelecek, bu işlem sırasında toz ve partikül oluşumuna izin verilmeyecek (çırpma ve silkeleme yapılmamalı) şekilde muhafaza edilecek.

- Çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünleri 60-90 derecede deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanacak..

- Klimali yatlarda Odalarda bulunan klimaların, üretici talimatları doğrultusunda düzenli bakım ve onarımlarının yapılması sağlanacak.

-Personel hijyen kurallarina dikkat edecek asci onluk takacak ,gidalar posetler icinde muhafaza edilecek bol su ile yikanacak, saklama posetlerinde saklanacak.

-Mutfak arac gerecleri kaliteli malzemeden alinacak,serviste kullanilan masa ortusu her kullanimdan sonra yikanacak,pecetelikler ve tuzluklar dezenfekte edilecek.

-Kabin ve wc ler gunluk olarak hijyenik, sivilarla temizlenecek .

-Misafirlerin kişisel eşyalarına temas eden, valizlerini taşıyan kişilerin, bu tür işlemler sonrasında derhal ellerini yıkaması veya alkol bazlı el antiseptiği ile el temizliği yapması sağlanacaktir.

KUMANYA

Bizden, daha önce tekne kiralamış olan tüm misafirlerimiz bilirler ki, sizin için alışverişlerinizi seve seve yapıyor ve kumanyanızı makul fiyatlara tedarik edip, gerekenleri buzdolabına yerleştiriyoruz. Bundan sonra, eğer misafirlerimiz arzu ederse, kumanyayı önce gereksiz ambalajlarından arındırıp mümkün olduğunca dezenfekte ettikten sonra teknenize yerleştirebiliriz. Ayrıca tek kullanımlık

eldiven, maske ve dezenfektanlar gibi koruyucu ürünlerin ön siparişi ve teslimatını da kolaylıkla hallediyoruz"Kumanya listemizi" de yeni duruma göre genişlettik. Teknedeki tatil sürecinde müşterilerimizin sosyal mesafelerini koruyabilmeleri açısından koylardaki bazı kumanya ve tedarikcilerle iletişime geçtik ve tümünün bu yeni duruma adapte olduklarını öğrendik ve istenmesi halinde yiyecek ve içecekleri doğrudan tekneye getirebilecekler.

Teknik yardım hattımız, haftanın 7 günü, günün her saatinde tıbbi soru ve / veya acil durumlar için açık bulunmaktadır. Kapsamlı yerel bilgi ve iletişimimiz sayesinde, misafirlerimize gerektiğinde en yakın yardımı çok hızlı bir şekilde organize edebilir veya alternatif olarak onlara kara, hava veya deniz yoluyla ulaşımları için en uygun tercihleri sağlayabiliriz.
Kuşkusuz, aldığımız bu önlemler pandemiden kurtulmanın bir yolu değildir. Ancak bu önlemler, "virüsle yaşamayı öğrenmemize" ve sizlerin, aileniz veya yakın arkadaşlar ınızla birlikte ülkemizin bu güzel kıyılarında sorunsuz, rahat ve keyifli bir yolculuk yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu konudaki güncel gelişmeleri yakından takip ediyor, gerektiğinde tedbirlerirnizi tekrar gözden geçirip değiştiriyor ve böylece edindiğimiz yeni bilgileri ihtiyaçlara göre uyarlıyoruz. Birincil hedefim, her zaman sağlığı ve refahını korumakt ır. Aldığımız bu tedbirlerin bunu sağlayacağı inancındayız.
Bu konuyla ilgili herhangi bir soru veya öneriniz varsa lütfen bizimle iletişime geçiniz. Her zaman yanınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.


Pandemide Yat Kiralamanın Avantajları:
-Güvenli bir ortamda yatta zaman geçirmek tüm tatil seçeneklerinden daha avantajlıdır.
-Yat kiralama,misafirlerimizin gulet veya yelkenliler gibi daha küçük, tertemiz ortamlarda korunmalarını sağlarken, risklerin doğal olarak arttığı büyük oteller ve kamusal alanlara olan ihtiyacı en aza indirmesini sağlıyor
-Izole bir tatil seçeneği sunar.
-Diğer tatiI seçeneklerine göre kişiye özel olması sebebiyle daha az çalışanla yüzyüze gelirsiniz.
-Deniz,iyot ve açık hava virüsün sevmediği ortamdır.
-Yatta gecirilen zaman icerisinde belirli sayida yat personeli ile temas edilmesi.